OTIR

Keresési kifejezés
A keresési kifejezésen belül szóközökkel elválasztva adhatja meg a feltételeket, amelyek alapján keresni kíván.
Az adott képzésről az összes további információ hozzáférhető a bírálati sorszámára kattintva.

Bírálati sorszám: Pályázó neve
Témakör
Időszak kezdő dátuma [?] Az az időszak ahová az időpontok esnek.  Időszak záró dátuma 
Helyszín: Település:
Kedvezmény: Online továbbképzés / távoktatás
   Továbbképzés/oldal:   
Az adott képzésről az összes további információ hozzáférhető a bírálati sorszámára kattintva.

 |<   <   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   >   >| 

Keresés
Bírálati sorszám Pályázó neve Témakör Időpontok Helyszín Pont érték
2013/290Győr-Moson-Sopron Megyei Építész KamaraÉpítészeti emlékek a XX. század második feléből2013-09-191,5 pont
2014/69Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Építész KamaraFüzér - Felsővár, Nemzeti Koronaőrző Emlékhely tervezését előkés  Füzér - Felsővár, Nemzeti Koronaőrző Emlékhely tervezését előkészítő I. Konferencia és tanácskozás Program. március 21: 13:00 -14:00 érkezés Füzérre 14:00 Köszöntő Horváth Jenő polgármester Bevezető előadások: Rudolf Mihály DLA építész:A Füzéri Felső Vár képzelt múltja és jövője (20") Dr. Várkonyi Gábor kultúr történész: A Füzéri var kiállítási program (15") Dr. Lukács Zsófia belsőépítés z: A kiállítás ( 15" ) Előadások: Dr. Bakay Kornél történész, régész: Tények a Magyar Szent Koronáról(90") Woth Imre koronaőr: A Szent Korona menekítésének története (60") Javaslat tételek a Nemzeti Koronaőrzési Emlékhely kialakításához • 19:00 vacsora, majd további egyeztetés az emlékhely kialakításáról ••• Március 22: 7:30-tól reggeli: 8:30 -12:00 óráig Előadások: Dr. Tóth Judit koronakutató: A Történeti Alkotmány - Szent Korona-tan (90") Dr. Fehér András mérnök, koronakutató: A Szent Korona mérnöki vizsgálata, új megközelítések (30") Rostás László építész: Szent Korona keleti és nyugati párhuzamai (90") 12:00-13:00 óráig Konferenciazárás - értékelés, 13:00 ebéd Kíegészítő program I.: Rovástábla avatás - felkért közreműködő: Wittner Mária országgyűlési képviselő Március 23: Kiegészítő program II.: kirándulás - A Szent Koronával kapcsolatos környékbeli helyszínek felkeresése, Zemplén- földvár, Fejedelmi sír - programfelelős: Rostás László.2014-03-211.nap: 1 pont, 2.nap: 1 pont
2014/149Virágzó Magyar Kertkultúráét AlapítványVirágos Magyarország, 2014.2014-07-150,5 pont naponta
2014/155Ars Sacra Alapítvány - Rainer PéterA SZERETET – 8. SZÉK (Szakrális Építész-Belsőépítész Konferencia  A SZERETET – 8. SZÉK (Szakrális Építész-Belsőépítész Konferencia) A KONFERENCIA PROGRAMJA 9,00- 9,30 Érkezők fogadása, regisztráció, kreditpont-igénylőlap 9,30- 9,50 Bevezető ének-zene: Virágh László Tinódi lant díjas énekművész 9,50-10,10 Köszöntők: Prof. emeritus dr. Fekete György MMA elnök Hajnóczi Péter MÉK elnök Bálint Imre BÉK elnök Dragonits Márta Ars Sacra Alapítvány elnök Délelőtti előadások: 10,10-10,40 Jelenits István paptanár A Szeretet – filozófiai fejtegetés 10,40-11,00 Ferkai Tibor író A torony fénye – mese 11,00-11,30 Csaba Eszter Csaba László építész templomai – emlékezés 11,30-12,00 Szűcs Endre-Tóth Péter ép. Verőce, Kárpát-haza ökumenikus temploma 12,00-13,30 Ebédszünet Délutáni előadások: 13,30-14,00 Németh Szilvia történész Pozsony, Evangélikus Temető síremlékei 14,00-14,30 Jakab Csaba építész Máréfalva, Temető ravatalozója 14,30-15,00 Jankovics Tibor építész Badacsonytomaj, Szent István kápolna 15,00-15,30 Kávészünet 15,30-16,00 Hadik András művtört. Mo-i templomépítészet a két világháború között 16,00-16,30 Gúthy Mariann építész Magyarországi zsinagógák története 16,30-17,00 Rainer Péter építész-bép. Olaszliszka, 3 hajós kápolna építése 17,00-17,10 Összegzés, zárszó 17,10-17,30 Befejező ének: Béres György + Schola Gregoriana Budapestinensis 17,30- Kerekasztal beszélgetés, vita az előadókkal, majd kötetlen társalgás2014-09-232,5 pont
2014/190Győr-Moson-Sopron Megyei Építész KamaraÖrökségvédelmi képzés egyházi épületek fenntartása 900 Köszön  Örökségvédelmi képzés egyházi épületek fenntartása 900 Köszöntő (Széles Sándor kormánymegbízott) 915 Az egyházak és a hivatal szerepe a kulturális örökség megőrzésében (Veöreös András, műemlék-felügyelő, GYJH ÉÖH) 945 Speciális szakkérdések: kutatás, restaurálás (Nemes András, művészettörténész, Soproni Múzeum) 1015 Épületek folyamatos karbantartása (Erő Zoltán, Műemlékőr kísérleti projekt – vezető szakértő) 1045 kávészünet 1115 Örökségvédelmi hatósági eljárások (Dr. Reiner Viktória, hatósági referens, GyMSMKH) 1145 Pályázatok életútja (Schnitzerné Samu Tímea ÚSZT Programiroda) 1215 Esettanulmányok, jó példák (Beck Sándor, műszaki ellenőr) 1245 kérdések-válaszok 1315 Zárszó2014-09-191,5 pont
2014/249Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Építész KamaraVasgyár: jelen és jövő Gyárbejárás, épületbejárás, kiállítás és  Vasgyár: jelen és jövő Gyárbejárás, épületbejárás, kiállítás és fórum Program: 14:00 regisztráció a Factory Arénában (bejutás az Ógyár térről az 1-es kapun) 14:30 gyárbejárás: a kohászat jelene. A bejárást vezeti: Bereczki Zoltán okleveles építészmérnök 15:30 épületbejárás (Skate park, mászóterem, alpintechnikai oktatóterem, koncertterem): civil kísérlet az ipari örökség hasznosítására A bejárást vezeti: Egri Zsuzsa, a Factory Aréna vezetője 17:00 Ardey Emese Jövő Építésze-különdíjas diplomaterve: egy lehetséges jövő A tervek kiállítása és ismertetése. Ardey Emese külföldi tartózkodása miatt a terveket Bereczki Zoltán (külső konzulens) ismerteti 17:30: kerekasztal-beszélgetés a látottak és elhangzottak kapcsán2014-12-051,5 pont
2014/268Kaszás István építészKözjegyzők Háza épületlátogatás2014-11-271 pont
2015/165Győr-Moson-Sopron Megyei Építész KamaraTörténeti épületek védelmének gyakorlati kérdései 9.00-9.15 M  Történeti épületek védelmének gyakorlati kérdései 9.00-9.15 Megnyitó Dr. Fejérdy Tamás, DLA , az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottság elnöke és Tutervai Mátyás a GYMSM Építész Kamara elnöke 9.15-9.45 „Látjuk a fától az erdőt?” Történeti települések gyakorlati értékvédelme Dr. Máté Zsolt 9.50-10.20 „Kincs, ami van! Vagy nincs?” A régészet és a beruházások Losonczi Máté 10.25-10.55 „Műemlék fejlesztések” Trendek és módszerek a műemlékek hasznosításában Zsembery Ákos 11.00-11.20 Szünet 11.20-11.50 „Csak az imádság tartja?” Határesetek – tartószerkezeti beavatkozások lehetőségei, érdekességei és veszélyei történeti épületekben” Laczkovics János 11.55-12.25 „Gondozzuk műemlékeinket annak idejében" Épített örökségünk a jelen és a jövő árnyékában Sebestyén József 12.30-13.00 „Ilyen volt? Ilyen lett.” Történeti épületek homlokzatszínezésének problémái Dr. Fejérdy Tamás, DLA 13.00-13.30 Ebéd 13.30-14.00 „Még megmenthető!” Történeti ablakok helyreállításának kérdései Bakonyi Dániel 14.05-14.35 „A víz az úr?” Régi épületek utólagos vízszigetelési lehetőségei Horváth Sándor 14.40-15.10 „Mert csak egy szú perceg a szemöldökfában” Faszerkezetek károsodásai és helyreállításuk lehetőségei Dr. Németh László 15.15- 15.45. „Érték?” A megye XX. századi épített öröksége Győr Attila 16.00 A konferencia bezárása2015-06-192 pont
2015/169Győr-Moson-Sopron Megyei Építész KamaraA műemlékvédelem társadalmi beágyazottsága-miért fontos a műemlé  A műemlékvédelem társadalmi beágyazottsága-miért fontos a műemlékvédelem? 2015. április 1. szerda 18.00 óra 1. A történeti építészet, mint a műemlékvédelem alapja 2015. április 8. szerda 18.00 óra 2. A műemlékvédelem legfontosabb műszaki kérdései 2015. április 15. szerda 18.00 óra 3. A műemlékvédelem társadalmi beágyazottsága – miért fontos a műemlékvédelem? 2015. április 22. szerda 18.00 óra 4. A műemlékvédelem humán oldala – a helyreállítások szereplői 2015. április 29. szerda 18.00 óra 5. A műemlékvédelem mint hatósági feladat – intézményrendszer és eljárások 2015. május 6. szerda 18.00 óra 6. Társművészeti alkotások védelme Szakmai kirándulás: 2015. május 16. szombat Klasszikus és aktuális műemlék-helyreállítások Sopronban2015-04-010,5 pont előadásonként, 1 pont a szakmai tanulmányút
2015/184BME Urbanisztika TanszékFacing Post-War Urban Heritage in Central-Eastern Europe BME   Facing Post-War Urban Heritage in Central-Eastern Europe BME Urbanisztika Tanszéke által szervezett nemzetközi doktori konferencia 11 közép-európai országból érkező építész, tájépítész, településtervező, építészettörténész 20 konferencia előadása angol nyelven 4 egymást követő szekció: mass housing / industrial sites / recreational areas / (in)formal urban network2015-10-093 pont

3156 rekord, 316 oldalon

 |<   <   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   >   >| 


© 2009 - 2019 Online Továbbképzési Információs Rendszer | OTIR 4.9b | Készítette : Simon Nándor Simonszoft
cay escort Bayramicescort Birecik escort Dereli escort Gelendost escort Alasehir mutlu son Anamur mutlu son Dalaman mutlu son Akyazi mutlu son Altinordu mutlu son Arakli escort Bayat escort Eskort Altinordu escort caycuma escort cine mutlu son cayirova mutlu son corlu mutlu son Bayramic mutlu son Develi mutlu son Eskort escort Battalgazi mutlu son Armutlu mutlu son

escort istanbul

istanbul escort

istanbul escort